Vianočné darčeky pre najmenších – čo kúpiť, aby ste nenaštvali rodičov alebo si ďalší rok zbytočne nezapratali byt

Hoci Vianoce nie sú o darčekoch, predovšetkým pre deti je veľkou udalosťou ísť sa po štedrovečernej večeri pozrieť pod stromček. Mnohí rodičia, krstní či starí rodičia sú častokrát z hľadania nejakej originálnej možnosti zúfalí – práve preto vám v nasledujúcom článku ponúkneme niekoľko naozaj originálnych tipov!

Vianočné darčeky pre najmenších – čo kúpiť, aby ste nenaštvali rodičov alebo si ďalší rok zbytočne nezapratali byt
(zdroj: unsplash.com)

S pieskom sa dá hrať aj v izbe

Čo milujú deti od dvoch do šiestich rokov? Hru na pieskovisku! Samozrejme, domáce pieskovisko určite nie je najlepšou alternatívou, hlavne, ak bývate v byte bez balkóna, ale máme pre vás aj tak riešenie. Počuli ste už niekedy o kinetickom piesku? Má zázračné vlastnosti, pretože nikdy nevysychá, ľahko sa tvaruje a neostáva po ňom toľko neporiadku, ako po tom klasickom. Deti sú ním doslova fascinované. Ak máte v rodine malého chlapca, kúpte preňho set s náradím, vďaka ktorému bude môcť robiť to, čo 90 % malých chlapcov miluje – opravovať, montovať, vyrábať. Poskladať si môže napríklad stoličku, žeriav, veterný mlyn, nejaké zvieratko alebo existujú multifunkčné sety, kde môže nechať plný priestor svojej fantázii.

Spoločenská hra môže byť jedným darčekom pre viacerých

Pre dievčatká sú zasa typickým darčekom bábiky. Samozrejme, ktoré dievčatko by nemilovalo bábiky, ale namiesto ďalšieho prírastku na poličku s hračkami buďte originálnejší – skúste darovať aktivitu, ktorej výsledkom je hračka. Dieťa si tak môže ušiť vlastnú bábiku, zvieratko z látky alebo čokoľvek, na čo mu bude stačiť bezpečná plastová ihla, dierkovaná látka a návod. Kto by nemiloval spoločenské hry! Okrem toho, že naozaj zbližujú celú rodinu, pokojne sa môžu stať aj darčekom pre viac detí naraz. Na výber máte nekonečné množstvo možností pre každú vekovú kategóriu. Rozhodnite sa, či chcete potrápiť skôr ich mozgové bunky nejakou vedomostnou alebo učiacou alternatívou, kreativitu v prípade strategickej hry alebo pohybové schopnosti, ktoré vynikajúco otestuje napríklad Twister.

Ktoré dieťa si nerado kreslí?

Pastelky, skicáre, ceruzky. Je asi len veľmi málo detí, ktoré takýto darček neocenia. Siahnite po celom interaktívnom stolíku. Menšie deti sa naučia kresliť podľa predlohy, zdokonalia si grafomotorické zručnosti a rozvinú fantáziu. Ďalšou skvelou vecou na rozvoj motoriky sú aj modelovacie hmoty. Inteligentná plastelína či hmota, ktorá nikdy nevyschne – to je len zlomok možností, ktoré trh ponúka. Modelovanie môže byť navyše len prvým krokom k ďalšej hre. Máte tak istotu, že plastelína či iná hmota tak deťom vydrží dlhšie, než dva dni po Štedrom večeri.