Mali by sa bábätkám dávať darčeky? Tipy a triky, čo na Vianoce s tými najmenšími

Obdarovať bábätko sa niekomu môže zdať zbytočné, pretože si to aj tak nezapamätá. Pod vianočným stromčekom by si však mal darček nájsť každý a ak ste už úplne zúfalí, v nasledujúcom článku vám poradíme, čo ocení aj novorodenec, alebo poprípade skôr jeho rodičia.

Mali by sa bábätkám dávať darčeky? Tipy a triky, čo na Vianoce s tými najmenšími
(zdroj: unsplash.com)

Maminka je jeho celý svet

Áno, novorodenec nepotrebuje k životu nič iné, len svoju maminku. Tá je preňho zdrojom bezpečia, jedla, suchých plienok aj lásky. Novorodenci sa orientujú hlavne zmyslami, ktoré využívali v brušku, teda sluchom a čuchom a ich očká dokážu zaostriť maximálne na 20 až 25 cm. Okolie teda vnímajú iba v obrysoch. Aj pre nich sa napriek tomu nájdu ideálne darčeky. Môžete kúpiť napríklad hojdacie alebo vibračné kresielko, elektronickú pestúnku, ergonosič alebo baby šatku, osušku s kapucňou, zavinovačku, spací vak, nočnú lampičku imitujúcu tlkot srdca,  kupón na fotenie s novorodeniatkom, hrkálky alebo akúkoľvek inú vhodnú látkovú hračku. Na ktorýkoľvek z týchto darčekov môžete použiť Alza zľavový kód a ušetriť tak. V prípade, že nie ste rodičom a s dieťatkom ani často do kontaktu neprichádzate, odporúčame radšej zakúpiť darčekový poukaz do obchodu s detskými vecami pre rodičov, ktorí najlepšie vedia, čo práve potrebujú.

Pozor na to, aby si dieťatko mohlo dať hračku do pusy

Vo veku 3 mesiace už deťom nerobí problém zaostriť na predmet vzdialený aj pol metra. Dojčatá dokážu chytať predmety, začínajú vyslovovať prvé hlásky a slabiky a predmety ,,ochutnávať“ vkladaním do pusy. Mali by ste preto na to myslieť pri výbere hračiek a kupovať len tie z bezpečných a vhodných materiálov. Okrem hračiek môžete siahnuť po deke s hrazdou, hryzátku alebo kolotoči nad postieľku. Opäť odporúčame pri nákupe využiť Mall sk zľavový kód, vďaka ktorému nielen ušetríte, ale nakúpite aj z pohodlia domova. Vo veku 6 – 12 mesiacov už dieťatko vidí trojrozmerne a jeho reč sa veľmi rýchlo rozvíja. S hračkou dokáže manipulovať pred svojou tváričkou a keď mu ju vezmete, rozhliada sa okolo seba a pohľadom hračku hľadá. V tomto veku sú už vhodné aj zvukové a svietiace hračky či dokonca detské hudobné nástroje, skladacie poháriky, ale aj kocky či drevené a plastové knihy. Detičky tiež ocenia gumenné hračky do vane.

Hračky na objavovanie sveta

V jednom a dvoch rokoch už dieťatko dokáže šikovne manipulovať s predmetmi, má dobrú pamäť aj priestorové vnímanie. Veľmi rýchlo sa mu rozvíja jemná motorika a obdobie jedného roka sa spája tiež s prvými krokmi. Batoľatá v tomto veku veľmi rady tlačia rôzne predmety pred sebou a vyhľadávajú najmä hračky, ktoré im umožňujú objavovať svet. Začínajú tiež napodobňovať svojich rodičov, čo býva zdrojom rôznych komických situácií. Darovať im môžete knižky s tvrdými stranami, hračky na ťahanie alebo tlačenie, hračky na profesie aj do piesku, poprípade detský stan na hranie alebo rôzne vkladačky. Čokoľvek, čo budete chcieť bábätkám darovať, nájdete aj online, preto odporúčame využiť viac zľavových kódov a nakúpiť naozaj výhodne.