Existujú zábavné aktivity aj pre celkom malé deti? Alebo ako zabaviť predškoláka

Máte doma nejakého zvedavého výmyselníka? Zabaviť ho môže byť niekedy náročné, obzvlášť preto, že nedokáže pri jednej aktivite zotrvať dlhšie a vy musíte nápady obmieňať aj stokrát denne. V nasledujúcich riadkoch nájdete viacero tipov, ako svojho drobca zabaviť a možno aj niečo naučiť!

Existujú zábavné aktivity aj pre celkom malé deti? Alebo ako zabaviť predškoláka
(zdroj: unsplash.com)

Deti baví vyrábať – čokoľvek

Ktoré dieťa by nemilovalo bubliny? Či už stavíte na klasický bublifuk, alebo rozšírite túto zábavku na výrobu vlastného bublinového roztoku z prostriedku na umývanie riadu, výroba bublín bude pre deti vždy veľkou zábavou. Okrem bublín môžete vyrobiť aj čokoľvek iné – prečo nie napríklad vlastný náhrdelník alebo iný šperk? Je to aj vynikajúci spôsob rozvíjania zručností vášho dieťaťa. Korálky alebo čokoľvek, čo môžu deti navliekať, kúpite v akomkoľvek hračkárstve alebo obchode s kreatívnymi potrebami. Musíte si však byť istí, že vaše dieťa si nebude dávať korálky do úst a tiež poistiť koniec nite alebo vlny, na ktorú budú deti navliekať, lepiacou páskou.

Aj obyčajný zemiak môže byť zaujímavou hračkou

Aj kreslenie patrí medzi najčastejšie detské zábavky. Čo však rozšíriť každodennú aktivitu na väčšie rozmery? Vezmite veľký výkres a obkreslite naňho postavu svojho dieťaťa. Potom si na ňu môže dokresliť oblečenie, tvár alebo vlasy podľa vlastnej fantázie. Použite aj vlnu, starú látku, gombíky alebo čokoľvek, čo máte práve doma – prilepovanie a odtláčanie predmetov na výkres môže byť úžasnou kreatívnou aktivitou. Využite na to napríklad aj zemiaky. Tie sa môžu stať skvelou hračkou, pretože okrem odtláčania na výkres sa do nich dajú zapichovať pierka, vetvičky či slamky a dajú sa z nich tvoriť rôzne postavičky.

Čítajte im, kým čítať nevedia

Nie je nič lepšie, ako spoločné čítanie. Obzvlášť pre deti, ktoré ešte nevedia čítať. Čítajte im, učte sa spoločne riekanky alebo pesničky. Sú dobré aj na rozvíjanie jazykových zručností a slovnej zásoby. Ďalšou zázračnou „hračkou“ môže byť pre deti voda. Deti ju milujú a ešte viac milujú hrať sa s ňou. Naplňte im umývadlo alebo misku a nechajte ich umývať pokrievky hrncov, hračky alebo príbory. Okúpte spoločne bábiku, z ktorej sa na chvíľu stane bábätko vášho dieťaťa. Možností je naozaj nespočetné množstvo – stačí, ak si pred spaním na chvíľku pogooglite hry vhodné pre predškolákov. Na každej z nich je však v skutočnosti tým najcennejším spoločný čas, ktorý pri hre strávite.